Yardım Merkezi

Bireysel ve kurumsal tüm ürün ve hizmetlerimizle ilgili sorularınızın cevabını buradan bulabilirsiniz.

Sanal POS, dijital platformlar üzerinden yaptığınız satışların ödemelerini çevrim içi olarak almanızı sağlayan online bir ödeme çözümüdür. Fiziki mağazalarda görülen fiziki POS’ların dijitalleşmiş versiyonudur.

Sanal POS için basit bir kurulum yeterlidir. Kurulumun ardından banka ve kredi kartlarından ödeme almaya başlayabilirsiniz. Çalışma mantığı şu şekildedir: Müşteriniz işletmenizden aldığı hizmeti ya da ürünü sepete ekledikten sonra ödeme yapmak için Sipay altyapısı ile desteklenen ödeme sayfasına kart bilgilerini online olarak girer. Ödeme başarıyla sonuçlandığında hizmet bedeli ertesi gün hesabınıza aktarılır.

İşletmeleriniz için Sanal POS almak oldukça basit! Sanal POS almak için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası onaylı ödeme kuruluşu olan Sipay’in Sanal POS sayfasını inceleyerek ürünümüzün avantajları hakkında detaylı bilgi alabilir, başvuru formunu doldurarak Sanal POS başvurunuzu şimdi yapabilir, hemen ödeme almaya başlayabilirsiniz!

Sipay Sanal POS sahibi olarak tüm banka ve kredi kartlarından ödeme alabilir, her bir banka ile teker teker entegrasyon yapmadan tek çekim ya da taksitli ödeme almaya başlayabilirsiniz. Üstelik Sipay Sanal POS üzerinden alınan ödemeler ertesi gün hesabınıza geçer. Entegrasyon, aidat, aylık/yıllık vb. gizli ücretler ile karşılaşmadan satış yapabilir, işletmenizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz.

Başvuru için gerekli evraklar temel olarak aşağıdaki gibidir:

Nüfus cüzdan örneği
İmza sirküleri/İmza Beyannamesi
Vergi levhası
Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
Faaliyet belgesi
Yukarıda verilen belge listesi, genel olarak tüm bankaların ya da TCMB onaylı ödeme kuruluşlarının istediği ortak belgelerdir.

Başvuru onay sürecinde Sipay olarak e-ticaret yapacağınız web sitesi incelemeye alınmaktadır. İncelemenin olumlu sonuçlanabilmesi için web siteniz önceden yayına alınmış olmalıdır. Kapalı ya da yayın aşamasında olan web siteniz için de başvuru yapabilirsiniz ancak web sitenizde satışı yapılmak üzere yer alacak tüm ürün veya hizmetlerin bilgileri, fiyat bilgisi ile birlikte kullanıma hazır olduğunda başvurunuz değerlendirmeye alınır. Başvuru onayınızla beraber iletilecek entegrasyon dokümanlarıyla e-ticaret sitenize Sipay Sanal POS’u kolayca kurabilirsiniz.

Onay sürecinde e-ticaret siteniz tarafımızca incelenir, onay aşamasından sonra e-ticaret POS entegrasyonu sağlanır. İnceleme sürecinde e-ticaret sitenizde bulunması gerekenler aşağıdaki gibidir:
Sözleşmeler: Mesafeli Satış Sözleşmesi, İade ve Değişim Sözleşmeleri, Üyelik Sözleşmeleri, Gizlilik Politikası gibi sözleşmelere e-ticaret sitenizde yer vermelisiniz.
Ürünler: Satışa sunulacak ürün ya da hizmetleriniz ve onlara ait fiyat bilgisi e-ticaret sitenizde mutlaka yer almalıdır.
Gerekli sertifikalar: SSL vb. sertifikalarınız bulunmalıdır.

Sipay; PCI-DSS uyumlu teknik altyapısı sayesinde, müşterilerinizin güvenli bir şekilde ödeme yapmaları için gerekli olan her güvenlik önlemini almış bulunmaktadır. Ayrıca ödeme işlemlerinin güvenliği 3D secure ile sağlanır, Sipay üye işyerleri de kart hamillerinin “İşlem bana ait değil” gibi itirazlarını en başından engellemiş ve işletmeyi güvence altına almış olur. Sanal POS çözümleri Sipay ile güvende!

Sipay Sanal POS başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde hafta içi mesai saatlerinde 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulur. Sipay e-ticaret POS ile ödeme almaya ve kazanmaya hızlıca başlayın!

Sipay Avantajları

Hızlı Geri Ödeme

Online satış yapabilmek ödeme alabilmekten geçer! Sipay olarak sizi yüksek hızla ödeme dünyasıyla tanıştırıyoruz.

PCI-DSS

PCI-DSS sertifikalı global standarttaki altyapımızla size ve müşterilerinize güvenli bir ödeme süreci sunuyoruz.

7/24 Güvenlik

Yapay zekâ ile geliştirilen sahtecilik filtreleriyle 7/24 ek güvenlik katmanı oluşturuyoruz.

Destek

Entegrasyon sonrası da teknik ekiplerimizle her zaman size güler yüzle destek veriyoruz.

Sipay Dünyasını Şimdi Keşfet!

Sen de hemen Sipay uygulamasını indir, Sipay’in avantajlı dünyasında yerini al!
Sipay Cüzdan ayrıcalıklarından hemen yararlanmaya başla.

Ekibimizle Birlikte Yolculuğa Çıkın: Bizi Takip Edin!

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek en yeni ürünlerimizi, eğlenceli içeriklerimizi ve ekibimizin enerjisini kaçırmayın!
Sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.