Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Sözleşmesi
Kullanıcıların Bilgilendirilmesi
Değerli Müşterimiz,
Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (bundan sonra “Sipay” olarak anılacaktır), 6493 sayılı kanun çerçevesinde kullanıcılarına güvenli ödeme hizmetlerini sağlamakta olup kullanıcı bilgilerinin gizliliği ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak için gerekli tedbirleri alarak bu kapsamda web sitesinde (www.sipay.com.tr) aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır.
Web sitesinde kullanıcılarda emin edilen kişisel bilgileri ancak Sipay’ın ödeme hizmetleri faaliyetlerini gerçekleştirme amacına yönelik olup alınan bu bilgiler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında işlenmektedir.
Kullanıcıların web sitesi üzerinden girmiş olduğu bilgilere 3. kişilerin erişimi engellenmiştir. Sipay, kullanıcıların kişisel verilerinin gizliliğini korumak amacıyla bilgi güvenliği alt yapısını en güvenilir seviyede tutarak gerekli önlemleri almıştır.
Sipay’in web sitesi üzerinden diğer web sitelerine erişim için verilen uzantıların (linklerin) güvenliği ve gizliliği ile ilgili Sipay’a herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitelerde karşılaşılabilecek maddi/manevi kayıplardan Sipay sorumlu değildir.
Web sitesinde yer alan bilgi, her türlü içerik, resim, fotoğraf, tema, uygulama ile materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Sipay ve işbirliği içerisinde olduğu kurum ve kuruluşlara aittir. Web Sitesi ve uygulamanın içerdiği bilgilere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Sipay adına saklıdır.
Sipay’ın web sitesine giriş yapılması ile yukarıda belirtilen koşulların kabul edildiği anlamına gelmekte olup, Sipay’ın bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir. Web Sitesi içeriğinde sunulan bilgiler güncel olmakla birlikte, Web Sitesindeki bilgi hataları, eksiklikler ve gecikmelerden doğabilecek hiçbir zarardan Sipay sorumlu olmadığını önemle belirtiriz.
Saygılarımızla,

Sipay

GÜVENLİK BİLGİLSİ
Değerli Müşterimiz;
Diğer her ortam gibi internet üzerinden dolandırıcılık girişimlerinde aktif olarak denenmektedir. Bu noktada bilmenizi isteriz ki Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (“Sipay”) olarak bu riskleri minimize etmek için teknolojinin verdiği tüm imkanları kullanarak güvenliğinizi sağlamak üzere gerekli önlemleri almıştır. Teknolojinin gelişmesi ve tehditlerin artması ile paralel olarak güvenlik konusunda yatırım yapmak Sipay olarak önceliğimizdir.

 • Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.
 • İnternet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir. Tek kullanımlık şifrenizin cep telefonunuza SMS mesajı olarak iletilmesinde aksaklık/sorun yaşamanız halinde derhal [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimizi arayınız veya internet sitemizde bulunan iletişim formunu doldurunuz.
 • Hesap numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi size ait bilgiler topluluğudur. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Sipay sorumlu değildir
 • Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.
 • Size ait hesap bilgilerini yazılı/basılı olarak yanınızda taşımamanızı öneririz. Gerekli olması halinde ilgili bilgilerin yazılı/basılı halini kimsenin ulaşamayacağı yerlerde saklamanız hesap hırsızlığının önüne geçecektir.
 • Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin.- Sipay; kullanıcılarına hiçbir zaman parola, şifre, hesap bilgisi, kullanıcı adı soran epostalar atmaz. Bu gibi epostaları spam olarak işaretleyin
 • Tarafımızdan gönderilen e-postalar sipay.com.tr uzantılıdır. Sipay’dan gönderilmiş gibi görünen fakat sipay.com.tr uzantılı olmayan hiçbir e-posta adresine itibar etmeyiniz.
 • İşlem bilgilerinizi https://www.sipay.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.
 • Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait dekontlar, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.
 • SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz olası hasarların önüne geçmenizi sağlayacaktır.
 • Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da http://www.sipay.com.tr/ internet adresinde yer alan “Görüş / Öneri” bölümünden ilgililere iletebilirsiniz.
 • Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://www.sipay.com.tr/ internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi talep edebilirsiniz.
 • https://www.sipay.com.tr/ internet adresimizden ya da [0212 706 11 12] numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.