Sipay 15 Milyon Dolarlık Yatırım ile Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sipay 15 Milyon Dolarlık Yatırım ile Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Finansal teknolojiler alanında hizmet sunan Sipay olarak, ilk yatırım turumuzu tamamladığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Anfa VC’nin liderlik ettiği yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldık. Bu yatırım turu, finansal teknoloji sektöründe adı duyulmuş birçok isimden de yoğun ilgi gördü. Jupiter ve Citrus Pay’den Jitendra Gupta, Pine Labs’ten Amrish Rau, Pareto Holdings’ten Edward Lando, Khatabook’tan Ravish Naresh ve CRED’den Kunal Shah başta olmak üzere birçok tecrübeli yatırımcı bu tura katılım gösterdi.

Global kurumsal şirketlere ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri ile bankalarına hizmet veriyoruz. Aldığımız ödüller ve gösterdiğimiz hızlı büyüme ile sektörde öne çıkan şirketler arasında yer alıyoruz. Bu bağlamda, 2023 yılında Deloitte Teknoloji Fast 50’de Türkiye’nin en hızlı büyüyen fintech şirketi ünvanını kazandık ve PSM Awards’dan iki altın ödül almayı başardık. 2024 yılına baktığımızda, önceki dönemlere göre 10 kat oranında büyüme kaydettik ve yılı 300 milyon dolar gelir ile kapatmayı hedefliyoruz.

Yeni Pazarlara Açılmaya Hazırız

Kurucumuz ve Global CEO’muz Nezih Sipahioğlu, yatırımla ilgili yaptığı değerlendirmede, kullanıcılarımıza yenilikçi çözümler sunmaya devam ettiğimizi ve fintech alanında öncü olduğumuzu belirtti. Alınan bu yatırımın, ekibimizin disiplinli çalışmasının ve özverisinin bir kanıtı olduğunu vurguladı. Bu finansmanın, şirketimizin çeşitli çalışmalarını hızlandıracağını ve sanal gerçeklik, blockchain, yapay zekâ, hiper kişiselleştirme ve gömülü finans gibi konularda ivme kazandıracağını ifade etti. Ayrıca, yeni pazarlara açılma yolunda önemli adımlar atacağımızı da sözlerine ekledi.

Sipahioğlu, tek bir platform üzerinden geniş bir hizmet ve ürün yelpazesi sunan Sipay’in hedefleri arasında bir finansal pazaryeri hâline gelmenin bulunduğunu belirtti. Bu sayede, kullanıcılarımıza hem bireysel hem de ticari finansal gereksinimlerine yönelik en uygun çözümleri sunmayı amaçlıyoruz.